Ankara’da Bebek Şekeri Nereden Alınır?

Düğünümüzden bu yana böyle bir organizasyona girmemiştik açıkçası 😀 Bebek Odası, bebek kıyafetleri, hamile anne için loğusa gecelikleri, bebek şekerleri, loğusa şerbetleri, kusmuk bezleri, bebek bezleri.. 😀 Daha da devam eden uzuuunnnnnca bir liste. (Büyük bir sadelikle oluşturduğumuz listeyi sizinle bi önceki yazımızda paylaşmıştık. )

 

“Bebek şekeri nereden alınır, kaç adet alınır, elde mi yapılır, hazır mı yaptırılır, kurabiye mi olmalıdır, dolap süsü mü konmalıdır” gibi sorular sorduk kendimize 😀

 

Bebeğimiz için nasıl bir bebek şekeri istiyoruz sorusuna odaklandık öncelikle.

 

İnternet sitelerinde ve pastanelerde renk renk bebek kurabiyeleri gördük. Her biri birbirinden şirin bu kurabiyelerin yenip biteceğini ve ardında sadece “Hoşgeldin Bebek” etiketini anı olarak bırakacağını düşündük ve kurabiye fikrinden vazgeçtik. Aynı zamanda kurabiye adeti için verilen en az 3,5 ve 4 TL gibi fiyatlar da bize biraz fazla gelmişti.

 

Ardından magnet ve biblo gibi seçenekler üzerinde yoğunlaştık. İnternette kişiye özel bebek magnetler hazırlayan birçok kişiye ve firmaya rastladık. Hatta gittigidiyor.com sitesinde de toplu fiyatları verilen magnet ve biblo satışlarını gördük.

 

Araştırmamız devam ederken birkaç arkadaşımızdan gelen öneri doğrultusunda Suluhan Çarşısı’na gitmeye karar verdik. Öğrendik ki bu tarihi han, bebek ve nikah şekerleri dükkanlarıyla doluymuş. Hana girdiğimizde soldaki ilk dükkan olan Ender Bebek&Nikah Şekerine uğradık. Bebek şekerlerine şöyle bir göz atıp fiyatlarını sorduk. Sonra sırayla tüm dükkanları gezmeye başladık. Sadece magnetler değil, biblolar, kağıt tutacakları, çerçeveler de bebek şekeri olarak yaygındı. Mavi ve pembe süslü tüller, kurdelalar salkım saçak dükkanları süslüyordu. Çarşının ilk katını gezdikten sonra ikinci kata bakmaya çıktık. Aklımızda bebek şekerinin dışında kapı süsü arayışı da vardı.  Çoğu dükkanda gördüğümüz kapı süsleri oldukça birbirine benzerdi.

 

 

Ve bir dükkanda gördüğümüz keçeden yapılmış şirin bir kuzucuk aniden yönümüzü değiştirdi. İçeri girdiğimizde o kuzucuğu kapı süsü olarak almaya net karar vermiştik. Üzülerek söylemeliyim ki bu üründen sadece bir tane vardı ve deneme amaçlı getirilmişti. Eğer bunun gibi bir ürün istiyorsanız, sipariş vermeniz gerekecek. Dükkanı gezmeye başladık. Ahşaptan yapılmış birbirinden farklı konseptleri olan dolap magnetleri gördük. Çizimleri oldukça başarılıydı ve malzeme kalitesi de gayet iyiydi.  Bu magnetlerden az sayıda alıp özel arkadaşlarımıza hediye etmeyi düşündük. Sonra yine dayanamayıp, çok aldık 😀 Hatta seçim yapamadık ve ne kadar çeşidi varsa hepsinden birer tane aldık. Aşağıda iki tanesinin resmini görebilirsiniz. Diğerleri sürpriz olsun 🙂 Bebek şekeri olarak da ilk dükkanda gördüğümüz pembe biberonlardan almaya karar verdik. Biz bunları eşimle konuşurken içeriye ilk dükkanda bizi güleryüzle karşılayan Ender Bey girdi. Meğer bu dükkan da onların satış yerleriymiş. Bu duruma oldukça sevindik ve başladık pazarlığımızı yapmaya. Pazarlığın sonunda hem biberon şekerlikleri, hem ahşap dolap süslerini hem de kuzucuklu kapı süsünü çok çok iyi bir fiyata almış olduk. Unutmadan doğal malzemelerden yapılmış olanın her zaman en iyisi olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Ahşap ve keçe ürünler gerçekten çok kaliteli ve dayanıklıydı. Diğerleri ise bence sınıfta kaldı.

 

Bir de aklımıza kuzucuğun üzerine “Hoşgeldin Mira” yazmak geldi. Gezerken gördüğümüz pembe keçe harfler satan bir dükkandan da harflerimizi satın alıp Ender Bey’in bize ısmarladığı çayları yudumlayarak silikon tabancasıyla harflerimizi kuzucuğa yapıştırdık. Herşey öyle keyifli oldu ki. Tam istediğimiz gibi.

 

İşte bebek şekerlerimiz ve kapı süsümüz 😀

 

 

 

 

Ender Bey’e yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz ve uğramak istersiniz diye iletişim bilgilerini veriyoruz.

 

Ender Erdoğan

Posta cd. Vakfı Suluhan Çarşısı Üst Kat No: 113-115-116 Alt Kat: Z-14 Ulus Ankara

Tel: 0312 3113158   Gsm: 0532 5113165

 

Hoşçakalın…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir